Zápisy žáků do prvních tříd
Podpora výuky žáků - cizinci
Úřední deska
23.6.2022

Dne 30.6.2022 je výdej obědů od 10.30. - 12.30 hodin.

Čestné prohlášení
8.6.2020

Čestné prohlášení (Velikost: 268.76 kB)

Aktualizace MŠMT
29.5.2020

MŠMT k 27.5.2020

Aktualizace MŠMT (Velikost: 0.97 MB)

MŠMT k 27.4.2020

Hodnocení žáků za 2.pololetí MŠMT (Velikost: 317.09 kB)

NEPŘEHLÉDNĚTE
7.5.2020

Čestné prohlášení (Velikost: 268.76 kB)

Ochrana zdraví a provoz ZŠ

v období do konce školního roku2019/2020. MŠMT (Velikost: 1 MB)

Hodnocení žáků ve 2.pololetí školního roku 2019/2020.

Vyjádření (Velikost: 334.86 kB)

Úřední hodiny od 11.3.2020
10.3.2020

Úřední hodiny :

denně od 8.00 - 13.00 hodin

Informace MŠMT
10.3.2020

Mimořádné opatření - uzavření škol (Velikost: 452.22 kB)

Mimořádné opatření - zákaz akcí konaných nad 100 osob (Velikost: 208.96 kB)

Opatření vedení školy
7.3.2020

Informace pro rodiče (Velikost: 107.69 kB)

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ
7.3.2020

DŮLEŽITÉ DOKUMENTY K ŠÍŘENÍ EPIDEMIE COVID-19

Doporučení Krajské hygienické stanice ze dne 6. 3. 2020 (Velikost: 67.16 kB)

Mimořádné opatření vydané ministrem zdravotnictví ze 6. 3. 2020 (Velikost: 211.48 kB)

Správný postup při mytí rukou (Velikost: 407.64 kB)

28.8.2019

a strávníky:

Informace o ŠJ (Velikost: 187.5 kB)

Historie a současnost školy

Vloženo: 13.12.2017 | Zobrazeno: 9377x | Zatím neupraveno

Slavnostní otevření školy proběhlo dne 1.9. 1983 po jednoročním provozu školy a dokončení výstavby všech pavilonů pod názvem Základní škola,ulice Pionýrů, 1575,Teplice.

Novodobá historie Základní školy s rozšířenou výukou hudební výchovy v Maršovské ulici začala 1. červencem 1999, kdy došlo ke sloučení ZŠ s RvHv v ul. Čs. dobrovolců
a ZŠ v Maršovské ulici.

Od té doby jsou v provozu třídy klasické a třídy pro děti s hudebními předpoklady,  které mají v rozvrhu více hodin hudební výchovy.Ttalent je rozvíjen ve známých pěveckých sborech Písklata, Poupata, Fontána YES pod vedením zkušených sbormistrů.

Prezentací na veřejnosti na poli hudebním, sportovním a ve vědomostních soutěžích je škola veřejnosti dobře známa. Velkou zásluhu na podchycení talentu žáků má kvalitní pedagogický sbor. Škola je vybavena bazénem, víceúčelovým hřištěm, počítačovými učebnami, hudebnami a dalšími odbornými učebnami.

Děti mohou v rámci volnočasových aktivit navštěvovat řadu zájmových kroužků. Velké popularitě se těší  modelářský a plavecký kroužek. Škola pořádá pro žáky 1.stupně  výjezdy do škol v přírodě. Každoročně se žáci 7. tříd těší na lyžařský výcvik. Žáci se během roku účastní různých vědomostních soutěží i exkurzí v rámci výuky.

Škola má dvě  budovy, Maršovská 1575/2, kterou navštěvují dětí  2. - 9.ročníků. V budově jsou také umístěny školní družiny, tělocvičny a školní jídelna.Naši nejmenší - prvňáčkové navštěvují  budovu v ul. Bohosudovská 171  (zvaná "školička", nad Kauflandem), kde je také ranní družina a zde mohou tak v pohodě zahájit cestu za vzděláním.

Škola je veřejnosti známa vystoupením pěveckých sborů Písklata (1.-2.třída), Poupata (3.-5.třída), Fontána a YES( Young, Excited, Singers - Mladí nadšenci) 6.-9.třída. Pěvecký sbor Fontána pravidelně vyjíždí na pěvecká soustředění  do Sloupu v Čechách.

Je naší prioritou, aby naše škola byla ukazatelem kvality a hodnot, kterým je potřeba věnovat pozornost. Vyučujeme podle našeho vlastního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání   - „Naučit se, hledat a používat“, který nám dává možnost přizpůsobit výchovné a vzdělávací cíle našim školním podmínkám, svobodu ve výběru efektivních metod a forem výuky, které jsou pro žáka přínosné, zajímavé a podporují jeho aktivitu, zájem o vše nové a zároveň ho nechávají svobodně vyjadřovat své názory. Vedeme naše žáky k dodržování kulturních tradic, jelikož škola je nedílnou součástí kulturního dění města Teplice.   Mým cílem, co by ředitelky školy a ve spolupráci se zřizovatelem i ostatními organizacemi s kterými škola spolupracuje, je udělat všechno proto, aby se tyto vize a záměry naplnily.

Mgr. Bc. Naděžda Köhlerová

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.