20.6.2018

Přihlášení a odhlášení obědů na čtvrtek 28.6 a pátek 29.6. 2018 je možné pouze do středy 27.6.2018 .

Žáci, kteří ve škole končí, vrátí nepoškozený čip po posledním obědě a vyzvednou si případné přeplatky. Ostatní žáci si můžou ponechat   přeplatky na září.

Výdej obědů dne 29.6. od 10.30 - 12.00 hodin.

Počítadlo
Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:

Celkem:

Historie a současnost školy

Vloženo: 13.12.2017 | Zobrazeno: 2504x | Zatím neupraveno

Slavnostní otevření školy proběhlo dne 1.9. 1983 po jednoročním provozu školy a dokončení výstavby všech pavilonů pod názvem Základní škola,ulice Pionýrů 1575,Teplice.

Dne 20.9.2012 proběhla na ZŠ s RvHv Maršovská oslava k  30.výročí provozu školy.

O slavnostní akci byl velký zájem. V odpoledních hodinách proběhlo zahájení za účasti primátora města Teplice pana Jaroslava Kubery a náměstka pana Bc. Hynka Hanzy.Klikněte pro zvětšení 1.JPGKlikněte pro zvětšení 2.JPGKlikněte pro zvětšení 3.jpg

Novodobá historie Základní školy s rozšířenou výukou hudební výchovy v Maršovské ulici začala 1. červencem 1999, kdy došlo ke sloučení ZŠ s RvHv v ul. Čs. dobrovolců a ZŠ v Maršovské ulici.

Od té doby jsou v provozu třídy klasické a třídy pro děti s hudebními předpoklady,  které mají v rozvrhu více hodin hudební výchovy; talent je rozvíjen ve známých pěveckých sborech Poupata, Fontána.

Prezentací na veřejnosti na poli hudebním, sportovním a ve vědomostních soutěžích je škola veřejnosti dobře známa. Velkou zásluhu na podchycení talentu žáků má kvalitní pedagogický sbor. Škola je vybavena bazénem, víceúčelovým hřištěm, počítačovými učebnami, hudebnami a dalšími odbornými třídami.

Děti mohou v rámci volnočasových aktivit navštěvovat řadu zájmových kroužků. Velké popularitě se těší turistický, modelářský a plavecký kroužek. Nejen děti, ale i rodiče se mohou zúčastnit sobotních výletů za krásami ústeckého kraje.  Pokud je zájem rodičů, pořádají se pro žáky výjezdy do škol v přírodě a na pěvecká soustředění; Osvědčeným a vítaným pobytem je pro pěvecký sbor Fontána pěvecké podzimní a jarní soustředění ve Sloupu v Čechách.

Škola má dvě  budovy, Maršovská 1575/2, kterou navštěvují dětí  2. - 9.ročníků. V budově Maršovská jsou také umístěny školní družiny, tělocvičny a školní jídelna.

Naši nejmenší - prvňáčkové navštěvují  budovu v ul. Bohosudovská 171  (zvaná "školička", nad Kauflandem), kde je také ranní družina a zde mohou tak v pohodě zahájit cestu za vzděláním.