Rádi bychom se podělili o hezký zážitek našich nejmladších žáků. Třída 1. A navštívila školní učebnu robotiky, kde se děti seznámily s moderními technologiemi zábavnou a tvořivou formou.
Nejprve si žáci na tabletech navrhli vlastní vánoční ozdobu. Každý měl možnost popustit uzdu fantazii a vytvořit originální návrh podle svých představ. Děti pracovaly s velkým nadšením a radostí, a přitom se nenápadně učily základům digitální tvorby.
Hotové návrhy byly následně přeneseny do 3D tiskárny, kde si žáci mohli celý proces tisku také prohlédnout. S velkým očekáváním sledovali, jak jejich obrázek postupně vzniká ve skutečné podobě. Pro mnohé z nich to bylo vůbec první setkání s 3D tiskem.
Tato návštěva byla pro děti nejen zábavná, ale i velmi inspirativní. Odnesly si nejen krásnou vánoční ozdobu, ale také nové zkušenosti a radost z tvoření.
Poděkování za přípravu projektu patří Mgr. V. Kuncové a žákům z kroužku Rastislavovi P. 7.A, Tomáši M. 6.A, Martinovi M. 5.A, Vojtovi K. 5.A, Dominiku M. 8.B.
Mgr. Martina Málková – tř. uč.


Vitalex Computers s.r.o.